אודותיי

שלום-שלום ונעים מאוד!
שמי יעל חיטין ואספר לכם (במילים ובתמונות) על עבודתי כאדריכלית ומעצבת, תפיסת עולמי והפרויקטים שלי.

מי אני?

אני אדריכלית ומעצבת

קוראת וכותבת,

מצלמת ומתעדת

מדייקת ומחדדת,

אוהבת אנשים, ביום שמש וסגריר

קשובה לתפילתם, חלום, חיוך ושיר

עובדת, יוצרת, קוטפת כוכב

ראשי פתוח וליבי רחב.

קצת היסטוריה (ולא בסדר כרונולוגי) מעורבבת בדברים שחשוב לי שתדעו:

הקמתי את משרדי בשנת 1995 בתל-אביב ומאז תכננתי ועיצבתי פרויקטים רבים בתחומים הבאים: בתי מגורים, בתים פרטיים ודו-משפחתיים, משרדים ובתי עסק, מעבדות וקליניקות, מעונות והוסטלים לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, שיקום ושיפוץ מבנים, עיצוב פנים ופיתוח סביבתי.

אני חברת קיבוץ עין המפרץ, בו נולדתי ואליו חזרתי אחרי מסע של 20 שנה שהחל בתום השירות הצבאי, בהקפת  הכדור הצבעוני  שלנו  (בים, ביבשה ובאוויר), המשיך בלימודים, תארים והצטיינות (באדריכלות ובעיצוב) בבצלאל ובטכניון, מגורים ועבודה (במקצוע הנהדר הזה) באוויר ההרים הצלול של ירושלים, במורדותיה של חיפה, בנווה ובצדק של תל אביב ובסמטאות האבנים והסודות הכמוסים של יפו העתיקה.

לאורכן, לרוחבן ולעומקן של השנים, למדתי ועבדתי, למדתי עוד ועבדתי עוד, ובזמן שהאופניים התבגרו לקטנוע שהבשיל לג'יפ, הפרויקטים גדלו והפכו מורכבים ומרגשים יותר, החדשנות הטכנולוגית שלרגע לא עוצרת ומשפחת לקוחותיי, הקולגות ובעלי המקצוע השונים, התרחבה וגדלה בהרמוניה.

ב-2003 חזרנו הביתה לעין המפרץ, לנמל הבית, למקום בו רציתי לגדל את ילדי, על רקע ירוק ופלייליסט של שירת הציפורים. אל התומר ששרד את הביצות והיתושים שקיבלו את פני החלוצים האמיצים של שנות ה-30, הסבים שלנו, שבלילה אחד הקימו קיבוץ-של-חומה-ומגדל.

הקיבוץ הופרט בינתיים וכיום, שלא כבעבר, מאפשר מרחב לעצמאות, יזמות, יצירה וצמיחה, עבור יושביו, קהילה ופרטים.

אני מאמינה..

באדריכלות ברת קיימא, יצירתית, פרקטית ומבוססת על ערכים יציבים ויעדים ברורים. אדריכלות המשתלבת בסביבתה, מותאמת ומגיבה לרוח המקום, התרבות והמסורת, המקבלות ביטוי בעולם התוכן, הצורה והחומר. באמצעות שימוש מושכל וחושני במגוון עשיר של חומרים, צבעים, פרטים ומרקמים, המתחברים ומשתלבים בהרמוניה, מתקבלת אדריכלות נוכחת ומשמעותית, המוסיפה ערכים של יופי, שמחה והשראה לסביבה הקרובה והרחוקה.

אני מחוייבת להקשיב ולהבין לעומקם את מכלול הציפיות, והצרכים של לקוחותי.

עבודתי מאופיינת בקשר ישיר ובלתי אמצעי, בדיאלוג גמיש, יצירתי ופורה, בו נפרשים הצרכים  האישיים והחלומות הייחודיים של לקוחותי, לצד תפיסת העולם ואורח החיים, ההרגלים והאמונות, הסגנון וההעדפות האסתטיות שלהם. אלה הם חלקי הפאזל שירכיבו את הסיפור השלם והייחודי של כל בית, סיפור המשקף ומותאם ליושביו.

אני מאמינה ביחסי אנוש מכבדים וחמים ובתקשורת רצופה ומהודקת בין כל המעורבים במטרה המשותפת. חשוב לי לממש ולמקסם את הפוטנציאל של כל אתר ופרויקט, לעמוד בתקציבים הנתונים ולייצר אדריכלות העומדת במבחן הזמן.

הצלחת כל פרויקט היא הצלחתי שלי ואני מקפידה על תכנון, עיצוב וליווי בסטנדרט מקצועי גבוה לאורך כל הדרך.

קיימות

אני מאמינה שתכנון ועיצוב צריכים להיות חכמים ויעילים, ולשלב בהצלחה מקסימום נוחיות ותחושת רווחה תוך כדי הפחתת עלויות התפעול והתחזוקה.

הדרך ליצור ולייצר אדריכלות רלוונטית, ברת קיימא ועומדת במבחן הזמן, מתחילה וצומחת מהתייחסות רחבה ומתמקדת במספר גורמים שיש ליצור ביניהם קשר הרמוני ומאוזן.

הלקוח – מכלול צרכיו וציפיותיו.

הסביבה – מקום הפרויקט וסביבתו, הטופוגרפיה, האקלים ועונות השנה, הנוף הקרוב והרחוק, נוף טבעי, חקלאי ומבונה (כפרי, אורבני, תעשייתי, מסחרי וכו'). אני מקפידה על השתלבות מיטבית של הפרויקט בסביבתו ומזעור השפעתו עליה.

רוח המקום – היסטוריה קרובה ורחוקה, תרבות, מסורת ומנהגים, אגדות וגיבורים מקומיים, האור בשעות השונות של היממה, אוושת הרוח בצמרות העצים, הצבעים, הקולות, הריחות…

עבורי, חשיבה ועבודה עם ארגז הכלים הזה, מאפשרות ומזמינות המשכיות, כמעין חוט שני הקשור למקורות וממשיך בבטחה ובהתרגשות דרך ההווה אל העתיד.

תכנון

אני אדריכלית מורשית משנת 1992 עם תארים בעיצוב ובאדריכלות מטעם בצלאל והטכניון. ב-1995 הקמתי את משרדי ביפו העתיקה ומאז תכננתי, עיצבתי, ייעצתי וליוויתי פרויקטים רבים בתחומים הבאים:

 • בתי מגורים

 • משרדים ובתי עסק

 • מעבדות וקליניקות

 • מעונות והוסטלים לאנשים עם צרכים מיוחדים

 • שיקום ושיפוץ מבנים

 • עיצוב פנים פיתוח סביבתי

המוצרים שלי:

 1. תכנון אדריכלי ועיצוב פנים (בנייה ושיפוצים) של מבנים מוסדיים, משרדים ובתי עסק.
 2. תכנון אדריכלי, כולל עיצוב פנים ופיקוח עליון של בתים פרטיים ודו-משפחתיים חדשים.
 3. תכנון אדריכלי, עיצוב פנים, שיקום ושיפוץ של בתי מגורים: בתים פרטיים ודירות.
 4. ייעוץ לפי שעה בנושאים הבאים:
  • בחירת מגרש לבנייה
  • בחירת נכס לקנייה/שיקום/שכירות/שיפוץ
  • שיפוץ נכס – פוטנציאל, שדרוג והתאמה לצרכים, תקציב
  • עיצוב פנים – שדרוג והתאמה לצרכים, סגנון, תקציב וקניות
  • ייעוץ וליווי בבחירת חמרי גלם וגמר
  • ייעוץ וליווי בבחירת רהיטים, גופי תאורה, ווילונות וכו'
  • ייעוץ בבחירת בעלי מקצוע וחנויות